Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Okunma Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır? Okunma Sayısı Yorumlar Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır? Yorumlar Tarih Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır? Eklenme Tarihi

Benzer Konular

Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Açık Öğretim Lisesi öğrencileri, yılda 2 kez (III. Dönem sınavlarının 1. gününde 18 yaşından gün almış öğrenciler 3 kez) yapılan sınavlar için, girecekleri dersleri seçmek amacıyla Kayıt Yenileme işlemi yaparlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır. Kayıt Yenileme için aşağıda ifade edilen üç adımı uygulayınız.

 

kayit yenileme nasil yapilir Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

 

1.  Bankaya Kayıt Yenileme Ücretini Ödeyiniz.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Yenileme yaptıracak öğrenciler her yıl belirlenen Kayıt Yenileme katılım bedelini ödemek zorundadır. 2012 yılında bir dönem için Kayıt Yenileme katılım bedeli 25 TL.’dir. Bu bedelin;

  • 20 TL.’sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı beyan ederek Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme Kurumsal Tahsilât Programı hesabına ödeyiniz ve dekontunu muhafaza ediniz.

 

 •  5 TL.’sini ise kayıt yenileme işlemini yaptıracağınız Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezi okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu kurumların konuyla ilgili görevlisine okul aile birliğinin dekontu ya da makbuzu karşılığında ödeyiniz.

 

Kayıt yenileyecek öğrencilerin, katılım bedelini ödediğine dair bilgileri sistem üzerinden görebilmektedir. Katılım bedelini ödemeyen, eksik ya da yanlış ödeyenlerin  kayıt yenileme işlemi , sistem tarafından engellendiğinden yapılamamaktadır.

2. Kayıt Yenileme işlemleri için İrtibat Bürosuna gidiniz.

 

Kayıt yenileme ücretine ait banka dekontu ile birlikte, bulunduğunuz yerdeki irtibat bürosuna gidiniz. Kayıt Yenileme işlemlerini yapan  irtibat büroları için(Halk Eğitimi ve Meslekî Eğitim Merkezleri) buraya tıklayınız.

3. Derslerinizi seçiniz.

 

Sizin için yeni bir dönem açıldıktan ve bu dönem için öğrencilik durumunuz Aktif hale getirildikten sonra,  öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçiniz. Sistemde ders seçimi işlemini nasıl yapacağınız konusundaki açıklamalar için buraya tıklayınız.

 

Kaynak: http://www.aol.meb.gov.tr/sayfa_goster.asp?ID=109

Açık Öğretim Lisesi Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır?

Benzer Konular

 • 2014 YGS’de gizli şifre iddiası
 • AOL Batı Avrupa Programı 1. Dönem Sınvaları
 • AOL Mart 2014 Ders Seçimi
 • AOL Sınav Tarihleri Değişti
 • 2014 BAP Öğrencileri Ders Seçimi
 • 2014 AOL Ders Seçim İşlemleri!
 • Aöf Kayıtları İçin Son Tarih 25 Ekim
 • AOL 22 Eylül 2013 Ek Sınav Sonuçları